"JU ŠESTA OSNOVNA ŠKOLA"-ILIDŽA

ŠESTA OSNOVNA ŠKOLA

pobjednik na međunarodnom takmičenju

DANUBE ART MASTER

1. oktobar 2017. godine rad učenica Nejle Čavčić VIII1 i Amne Karović VIII2, koji su radile kao članovi ekološke sekcije pod rukovodstvom učiteljica Elme Šetić i Aline Karović Rahimić, je nakon pobjede na državnom takmičenju, ostvario pobjedu i na Međunarodnom takmičenju – Umjetničko stvaralaštvo na Dunavu 2017. g.

Pobjednički rad“ Most- rijeke spajaju ljude a mostovi spajaju obale“ je kreativni umjetnički rad koji je napravljen od plastičnih boca i plastičnog otpada, most koji oslikava povezivanje djece koja grade mostove i koji će se spojiti sa drugima a prema čistijem Dunavu, bez plastičnog otpada.

Međunarodni Art Master je odabran od pobjednika državnih  Art Mastera koji su se takmičili u 12 zemalja dunavskog sliva uključujući Austriju, Bosnu i Hercegovinu, Bugarsku, Hrvatsku, Njemačku, Mađarsku, Moldaviju, Rumuniju, Srbiju, Slovačku, Sloveniju i Ukrajinu. Svi učenici i škole iz ovih 12 zemalja su pozvane na učešće. Učestvovalo je oko 2000 djece a samo 280 radova je podnešeno budući da je većina takmičara radila u većim timovima.

Takmičenje Međunarodni Danube Art Master 2017 je objavljeno na Dan Dunava 29.juna, 2017. g. Takmičenje je povezano sa centralnom temom događaja-„Budite aktivni za čistiji Dunav“- a da bi se izgradio jedan od tri stuba Dunavske deklaracije 2016. g. sa ciljem čistijih, zdravijih i sigurnijih voda u kojima će svi uživati.

Učenici su ohrabreni da posjete lokalne rijeke i pripadajuću okolinu i da razmisle o njihovom značaju i povezanosti. Nakon toga zadatak im je bio da odraze misli i inspiraciju kroz prirodnu umjetnost koristeći materijale iz i i oko rijeke.

IMG-2fe66b4e494eae799056a37745a4b4db-V IMG-396c9088713550d35801607798263dab-V IMG-e635b4ad95a31eb9c2da30dc145254f5-V

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Traži:

Najnoviji članci

Brojač posjeta:

Obrazac za prijavu nasilja: