Dan učitelja

Na Svjetski dan prosvjetnih radnika 5. oktobra podsjećamo na njihovu plemenitu i tešku misiju-obrazovanje i odgajanje djece. Učiteljski poziv nije samo proces davanja informacija. To je umjetnost razvijanja dječijeg karaktera koji će ga naučiti da živi iskreno,slobodno i okruženo ljubavlju.Biti učitelj znači razvijati mišljenje kod učenika. Biti učitelj znači imati neizmjernu ljubav prema svojim učenicima te svakodnevno se radovati njihovoj sreći i uspjehu. Tim povodom kolektiv Osnovne škole “Šesta osnovna škola”Ilidza je otišao na jednodnevni izlet u prelijepe bosanskohercegovačke gradove Mostar i Konjic gdje su proveli nezaboravne i lijepe trenutke. Cilj Svjetskog dana učitelja je mobilizirati podršku za nastavnike kako bi se osiguralo da će učitelji i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na nivo društvene važnosti i izvući učitelje iz poluanonimnosti I dati im društvenu važnost koju zaslužuju.