Dan državnosti Bosne i Hercegovine

U petak, 23. 11. 2018. sa početkom u 13 časova u prostorijama Šeste osnovne škole prigodnim programom svečano je obilježen Dan državnosti Bosne i Hercegovine.
U svom kratkom obraćanju direktor škole, gospodin Teufik Muhibić, podsjetio je na tekovine ZAVNOBIH-a. Istaknuta je važnost 25. novembra davne 1943. godine, kada su na prvom zasjedanju ZAVNOBIH-a (Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobođenja Bosne i Hercegovine) donesene odluke o obnovi državnosti Bosne i Hercegovine i potvrđene njene historijske granice kao jedne od šest ravnopravnih republika u tadašnjoj Jugoslaviji. U svojoj završnoj riječi podsjetio je na činjenicu da se domovina najbolje čuva i brani znanjem njenih najmlađih pokoljenja.
Učesnici programa naše škole  poslali su jasne poruke jedinstva i ljepote suživota svih njenih naroda. Nepokolebljiva ljubav i ponositost na domovinu kao i spremnost očuvanja vlastite kulture i tradicije Bosni i Hercegovini, zasigurno, obećava sretnu  i lijepu budućnost.
Program povodom obilježavanja Dana državnosti Bosne i Hercegovine uspješno su realizovali naši vrijedni učenici i nastavnici :
1. Marina Pocrnja, nastavnica historije,
2. Marcela Lukić, nastavnica bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti,
3.Dunja Nikšić, nastavnica muzičke kulture,
4. Muhamed Pjevo, nastavnik likovne kulture,
5. Elma Šetić, nastavnica razredne nastave,
6. Alina Karović – Rahimić, nastavnica razredne nastave,
7. Danijela Perendija, nastavnica razredne nastave,
8.Amra Šertović – Zavadil, nastavnica razredne nastave,
9. Bogdanka Subotić, nastavnica razredne nastave,
10. Amira Muslić, nastavnica razredne nastave,
11. Hiba Berilo, nastavnica razredne nastave,
12. Amela Jetulahović, nastavnica razredne nastave,
13. Amina Nikšić – Viteškić, nastavnica razredne nastave,
14. Alica Iblizović – Zubović, nastavnica razredne nastave,
15. Željka Ilić, nastavnica razredne nastave.
Svim Bosancima i Hercegovcima sretan Dan državnosti žele direktor i radnici Šeste osnovne škole !