1. mart

image_pdfimage_print

1. marta naša domovina će proslaviti 27. rođendan svoje nezavisnosti. Datumi 29. februar i 1. mart  najznačajniji su u njenoj modernoj historiji kada je Bosna i Hercegovina, voljom svojih građana, dostojansveno započela svoj samostalni put i postala članicom OUN-a.

Ovim svečanim povodom u četvrtak, 27.02.2019. god. sa početkom u 12:00 sati učenici i nastavnici su dragim gostima naše škole prikazali ono što su vrijedno pripremali.

„Nikada se ne smijemo umoriti na putu očuvanja mira i jačanja integriteta i suvereniteta naše zemlje kako u porodici, školi, tako i državnim institucijama“ , istakao je direktor, gospodin Teufik Muhibić u svom obraćanju prisutnima.

Pjesmom, igrom i podsjećanjem na historijske činjenice učenici naše škole zaželjeli su sretan 1. mart Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine svim Bosancima i Hercegovcima kako u domovini, tako i u svijetu i svima onima koji ovu zemlju nose u srcu kao svoju domovinu.