Prevencija rješavanja nasilja i društveno neprihvatljivih oblika ponašanja

Kako spriječiti nasilje je jedno od ključnih pitanja i tiče se cjelokupnog društva, imajući u vidu činjenicu da se susrećemo sa nesistemskim pristupima praćenja i analize različitih oblika nasilja i njihove manifestacije.

Iskustvo nasilja, pa čak i sama prijetnja može dovesti do slabljenja školskog uspjeha, neredovnog pohađanja nastave i gubitka samopoštovanja.

U ponedjeljak, 06. 05. 2019. godine na času biologije učenica IX-2, Esma Kadrić, je održala vrlo zanimljivo i korisno predavanje kao primjer dobre prakse u prevenciji ili rješavanju problema nasilja nad djecom i mladima kao i društveno neprihvatljivih oblika ponašanja.

Času su prisustvovale nastavnica Jasna Avdić- Kadribašić, razrednica Hidaeta Topuz i školski pedagog Željka Prlenda.