Dan Šeste osnovne

Dvadeset drugu obljetnicu postojanja Šeste osnovne škole učenici, uposlenici, roditelji, poslovni saradnici i svi oni koji ovu školu doživljavaju svojom proslavili su u petak, 31. 05. 2019.godine u svečanom raspoloženju.

Nisu izostale ni riječi dobrodošlice našeg uvaženog direktora, gospodina Teufika Muhibića koji uvijek ističe ljepotu rada sa djecom i uživanja u njihovom okruženju, ali i obavezu i odgovornost da svojim riječima, djelima, i ponašanjem, kao prosvjetni radnici budemo najbolji primjer svojim učenicima. Taj rad se prije svega temelji na brizi o potrebama učenika, poštujući njihove individualne kompetencije. Šesta osnovna škola je kao takva prostor i okruženje pogodno za pravilan razvoj svakog djeteta pred kojeg se stavljaju jasni ciljevi i zadaci kojima treba ovladati.

Kao i svake godine dodjelom prigodnih zahvalnica posebnu pažnju i zahvalnost ukazujemo onim uposlenicima koji svojim radom, zalaganjem i rezultatima na najljepši način promovišu Šestu osnovnu školu.

Ove godine zahvalnice su uručene:

1. Adnanu Herci, profesoru njemačkog jezika za osvojeno prvo mjesto na Kantonalnom takmičenju i četvrto mjesto na Državnom takmičenju iz njemačkog jezika,

2. Tvrtku Vidoviću, profesoru informatike za osvojeno prvo mjesto na Općinskom takmičenju iz informatike,

3. Enisi Guja, profesorici bosanskog jezika i književnosti za osvojeno prvo mjesto na Općinskom takmičenju i četvrto mjesto na Kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika i književnosti u kategoriji VII razreda ,

4. Marini Pocrnja, profesorici historije za osvojeno drugo mjesto na Općinskom takmičnju iz Civitasa,

5. Zumri Ahmetović, profesorici tehničke kulture i informatike i Amelu Habiboviću, profesoru tehničke kulture i informatike za osvojeno prvo mjesto iz testova znanja za pete razrede i treće mjesto iz praktičnog rada,

6. Ameli Jetulahović, profesorici razredne nastave za doprinos u organizaciji i realizaciji takmičenja pod nazivom “ Prvi glas Šeste osnovne škole”.

Zahvalnicu za uspješnu saradnu direktor škole uručio je i :

1. Načelniku Općine Ilidža, prof. dr. Senaidu Memiću,

2. Mjesnoj zajednici Stup,

3. Vijeću roditelja Šeste osnovne škole,

4. Službi za obrazovanje, kulturu, sport I informisanje Općine Ilidža,

5. Gospodinu Damiru Karoviću.

Diplome za postignute izuzetne rezultate iz različitih oblasti nauke i kulture dodijeljene su sljedećim učenicima :

1. Arji Joldo

za osvojeno prvo mjesto mjesto na Kantonalnom takmičenju i četvrto mjesto na Državnom takmičenju iz njemačkog jezika,

1. Adnanu Adroviću, Ajnuru Kušundžiji i Muhamedu Pašiću za osvojeno prvo mjesto na Općinskom takmičenju iz informatike,
  2. Merjem Pobrić za osvojeno prvo mjesto na Općinskom takmičenju i četvrto mjesto na Kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika i književnosti u kategoriji VII razreda ,
  3. Adinu Džananoviću, Belmi Granilo, Emi Malkić, Eli Leili Mehmedagić, Aldiani Pita, Azri Planji, Merjem Pobrić, Lamiji Turčalo za osvojeno drugo mjesto na Općinskom takmičnju iz Civitasa,
  4. Anelu Krehi za osvojeno prvo mjesto na Osmoj večeri poezije “Ilidžo, u srcu i stihu te nosim” .

Pohvale i simbolični pokloni za odličan uspjeh i primjerno vladanje tokom devetogodišnjeg obrazovanja dodijeljeni su sljedećim učenicima:

1. Arji Joldo,
  2. Sari Buhić,
  3. Amni Karović,
  4. Ajnuru Kušundžiji,
  5. Melisi Jašarević.

Također su dodijeljene pohvale učenicima koji su ostvarili odličan uspjeh i primjerno vladanje u toku svog devetogodišnjeg obrazovanja:

1. Anisu Demiru,
  2. Adni Imamović,
  3. Arneli Herić,
  4. Nejli Čavčić,
  5. Bahar Zukorlić,
  6. Azri Rovčanin,
  7. Emini Šiljak,
  8. Hannanu Ramiću,
  9. Adnanu Adroviću,
  10. Farisu Deliću,
  11. Esmi Kadrić,
  12. Ameru Osmanoviću,
  13. Timuru Puzi,
  14. Šejmi Bešlić.

Kroz šaroliki program od igre do slobode vodili su nas naši vrijedni učenici i nastavnici.

Nošeni iskrenošću, vedrinom, ljepotom i elanom kakav samo djeca imaju ne plašimo se izazova koji nas čekaju u budućnosti.